Mobilya Tasarımı
Çalışma Yöntemimiz
OMC DESIGN STUDIOS S.R.L. OMC Tasarım Stüdyoları'nın mobilya tasarımına çok adımlı yaklaşımı aşağıdaki süreçlerin tümünden oluşmaktadır. OMC'de temel olarak amaç, hedef kitleye ve üretim teknolojinize uygun tasarımların doğru bir şekilde tasarlanması, sonrasında test edilmesi, uygulanması, kalite kontrolünün yapılarak son kullanıcıya ulaşacak hale getirilmesidir.
Tasarımlarımıza baktınız mı? Buraya tıklayarak tasarım çalışmalarımıza göz atın, yeteneklerimizi görün.
TASARIM ÖNCESİ ÖZET
Sosyoanalitik Arastirma

Sosyo-Analitik Araştırmalar
Hedef müşteri kitlesini kavramak üzerine yapılan araştırmada odak konusu, hedef müşteri kitlesinin objelerle nasıl etkileşimde bulunduklarını ve yaşam şekillerini öğrenmek, bu kitlenin ihtiyaçlarını ve tercihlerini öne çıkararak tasarım aşamasında bu bilgilerden faydalanmaktır.

Sosyoanalitik Arastirma

Ergonomi Araştırmaları
Hedef müşteri kitlesinin, mobilyayı kullanırken maksimum konfor elde etmesi için yapılan araştırmalardır. Tasarlanacak mobilyanın hedef müşteri kitlesinin vücut ölçülerine uyumlu olması, ürünün satışını büyük ölçüde etkilemektedir, ayrıca ergonomik tasarımlar marka imajına katkıda bulunmakta ve kaliteyi görünür şekilde arttırmaktadır.

Sosyoanalitik Arastirma

Teknolojik Araştırmalar
Hali-hazırda var olan üretim teknolojisinin detayları araştırılır, bu teknolojilerin sınırları öğrenilir ve bu sınırların aşılması üzerine ortak fikir yürütülür. Sonrasında hangi boyutların ve ölçülerin elimizde var olan teknoloji için daha ekonomik bir üretim fırsatı sağlayacağı araştırılır. Burada amaç, varolan teknolojiyi geliştirerek innovatif çözümler sunmak ve var olan üretim teknolojisini etkili bir biçimde kullanarak maliyet tasarrufu sağlamaktır.

Sosyoanalitik Arastirma

Tasarım Çizgisi Araştırmaları
Geliştirilecek ürün ailesinin sınırlarının, durumlarının ve hissiyatlarının grafik-tablolar ve tasarım kilitleri ile net olarak belirlenmesi, bu sınırlar çerçevesinde birbiriyle uyumlu tasarımların yaratılması için yapılan araştırmadır. Burada hedeflenen, tasarım evresinde birbiri ve marka ile ilintili tasarımların ortaya çıkarak marka bütünlüğünün sağlanması ve gelecek tasarımlara temel oluşturmak için bir referans noktası hazırlanmasıdır.

Sosyoanalitik Arastirma

Genel Kültür Araştırması
İlgili mobilya alanında daha önce tasarlanmış ve üretilmiş tüm ürünlerin bir geçmişini çıkararak, bu ürünlerin nasıl daha iyi olabileceğine dair düşünmek, bu mobilya parçalarının ortak noktalarını belirlemek, tercih edilen kilit nokta ve olabilecek çözümleri tespit etmek. Burada amaç, yeni mobilya tasarımlarının hem önceki tasarımlardan farklı olarak eşsiz noktalarının bulunması ve bu sırada gelenekleri de anlayarak topluma uygun yaratılması.

TASARIM

Sosyoanalitik Arastirma

Bireysel Üretken Süreçler
Bünyemizde bulunan ve ek olarak bizimle anlaşmalı çalışan tasarımcılar, verdiğimiz ürün ailesi kilitlerine ve tasarım çizgisi sunumuna dayanarak hedefinize uygun tasarımlar oluştururlar. Burada ortaya çıkan sonuçlar el çizimleri, dijital çizimler ve üç boyutlu görseller şeklinde ortaya çıkmaktadır.

Sosyoanalitik Arastirma

Tasarımın Standardlaştırılması ve İyileştirilmesi
Bireysel üretken süreçlerden çıkan mobilya tasarımları, temel tasarımcı kadromuz tarafından süzgeçe alınır, her tasarımcı diğerinin işini geliştirir ve tasarıma katkıda bulunur, burada hedeflenen hem bireysel mobilya tasarımların toplumsal düşünce ile geliştirilmesi hem de bu mobilya tasarımlarının birbiri ile uyumu sağlanarak, marka ile uyumlu bir ürün ailesi oluşturulmasıdır.

ÜRETİM

Sosyoanalitik Arastirma

Prototip ve Test Süreçleri
Mobilya tasarımının modelinin ve/veya birebir işlevsel halinin oluşturarak, hedef grubun değerlendirilmesine sunulması ve bu grup üzerinde test edilmesidir. Bu test sonucu alınan geri beslemeler ve hedef kitlenin mobilya ile etkileşiminden çıkan değerlendirmeler ile mobilya tasarımı tekrardan iyileştirilir ve gerekirse baştan şekillendirilir.

Sosyoanalitik Arastirma

Paketleme Süreci
Mobilyayı hem koruyan hem de mobilya tasarımının özgünlüklerini, marka ve ürün kalitesini yansıtan bir paketleme ve koruyucu kılıfın tasarlanmasıdır. Paketin kolay uygulanabilir, hesaplı ve geri dönüşümlü olmasına dikkat edilir.

Sosyoanalitik Arastirma

Kalite Kontrol Süreci
Üretim aşamasında, mobilyanın detaylarını kontrol ederek hem olası yanlışların düzeltilmesi hem de ürünün daha da geliştirme ihtimallerinin yoklanmasıdır. Checking the production process to find ways to improve the quality and the finishing of the product, checking finished products and creating feedbacks for the production team so that at each production cycle the furniture will be improved.

ÜRETİM SONRASI

Sosyoanalitik Arastirma

Markalama İşlemi
Mobilya'nın güzel niteliklerini, bitirme ve işçilik kalitesini ve tasarım değerini öne çıkarmak, çıkış noktasını vurgululayarak tasarlanan mobilya'ya ek anlam ve değer katmak için yapılan çalışmadır. Bu öne çıkarım yazılı metin, grafik reklam ve anlatıcı sunumların hazırlanmasını da içermektedir.

Sosyoanalitik Arastirma

İletişim ve Halkla İlişkiler
Yaratılan değerlerin ve ürünlerin ilgilenebilecek basın ve yayın organları ile paylaşılması, tasarım ürünlerinin editör, yazar, blog yazarları, mimarlık, iç-mimarlık, tasarım ve mobilya dergileri, gazeteler ve önemli bireyler ile iletişime geçilerek tanıtılması.

Sosyoanalitik Arastirma

Pazar Analizi
Pazar doygunluğunu ve trendleri inceleyerek üretim yapan şirketi yeni moda ve trendler doğrultusunda bilgilendirmek. Bu şekilde yeni üretilen ürünlerde mini değişiklikler yapıp moda olan renk ve dokularla uygun, güncel akımlara yönelik yeni ürünler için tavsiye etmek, ve gerekirse yep yeni ürünler için sunum yapmak.

Sosyoanalitik Arastirma

Pazarlama ve Satış
Ürününüz etkin kadromuz ile yaygın ve hızlıca bir şekilde dünyaya pazarlanması.

Tüm bunları sizin için yapalım, bizimle iletişime geçin.